WhatsApp Mesajları Silme Süresini Uzatıyor!

| Çevrimiçi Radyo Amatörleri Platformu |

Created with Sketch.

WhatsApp Mesajları Silme Süresini Uzatıyor!

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kesintisiz bir şekilde yeni özellikler üzerine çalışmaya devam ediyor.

Şu anda WhatsApp’ın rakipleri, hem işlevsellik hem de özelleştirme açısından WhatsApp’a ciddi fark atmış durumda. Örneğin Telegram’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu özellikler saymakla bitmez. Ancak Facebook’a ait olan şirket, kademe kademe ilerleyerek rakiplerindeki özellikleri uygulamaya getiriyor.

WhatsApp, eski mesajları silme süre sınırını artıracak

Bilindiği üzere şu anda WhatsApp’tan gönderilen bir mesaj, sadece saatler içerisinde geri alınabiliyor. Bir süre geçtikten sonra maalesef mesajları silemiyoruz.

WABetaInfo isimli kaynağa göre yeni sürümle beraber WhatsApp’ın mesajları silme süresini 3 Ay’a çıkarttığı gözüküyor.

Paylaşılan bu ekran resmine göre ilerleyen günlerde kullanıcıların üç aylık mesajları bile silmesine olanak tanıyacak gibi gözüküyor.

Şu anda bu güncellemeyi yükleyen kullanıcılar yeni özelliği ne yazık ki deneyimleyemiyor. Yani söz konusu yeniliğin beta sürümündeki kullanıcılara ne zaman sunulacağı tam olarak belli değil.

Telegram, uzun süredir hem başkalarının hem de sizin mesajlarınızın silinmesini destekliyor. Görünüşe göre Facebook’a ait olan WhatsApp, bu özelliği geliştirmekte biraz geç kalmışa benziyor. 


Sizlerde WhatsApp hakkında neler düşündüklerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın