MMDVM Screensaver Ayarı Nasıl Yapılır ?

Merhabalar,

Pi-Star Yeni Güncellemeden Sonra Screensaver Özelliğini,Güç Tasarrufu için Varsayılan Olarak Kapalı Tuttu. Sürekli Alışık Olduğumuz Screensaver Ekranı Nasıl Geri Gelir. Onu Anlatalım, Ama Öncelikle Bilmiyen Olabilir Screensaver Nedir Onu Açıklayalım..

Screensaver Türkçe Karşılığı Ekran Koruyucu Olarak Geçmektedir.

Aslında Kullanım Amacı ekranı korumak değil MMDVM Boştayken Yani Herhangi bir Görüşme yokken Ekranın Kapalı Durmaması için MMDVM Logosunun ekranda dolaşmasıdır. Screensaver işte bu işe yarıyor.

0,96 Inc Ekrana Sahip Tek Antenli Simpleks Bir MMDVM Hotspot. Ekranında LOGOScreensaver Görüntülenmekte.

Güncelleme Gelmeden Önce Bu özellik varsayılan olarak MMDVM’lerimizde Açıkdı Fakat Güncel Versiyonu Sıfırdan Kurulum Yapanlar için Varsayılan Kapalı Olarak Gelmekte Bunu Açmak İse Çok Basit Hadi Başlayalım

1- İlk Olarak MMDVM HotSpot’umuzun Pi-Star Arayüzüne Girelim Girmek İçin Biliyorsanız IP Adresinizi Kullanın(MMDVM Ekranında IP Yazmaktadır) Bilmiyorsanız http://pi-star.local/ Adresinden Arayüze Girin. ve ardından üst barda bulunun Konfigürasyon butonuna tıklayarak sayfaya girin ve sonra Gerekli Giriş Şifrenizi Yazın. ve giriş yapıp sayfaya girin.

2- Üst Barda Bulunan Expert Butonu Tıklayın ve Expert Sayfasını Açın.

3- Yine Üst Barda Bulunan MMDVMHost Butonuna Tıklayın ve MMDVMHost Sayfına Girin.

4-Girdiğiniz MMDVMHost Sayfasında En Aşağılarda bulunan OLED Ayar Kısımını Geliniz ve LogoScreensaver Seçeneğini Karşılığında ” 0 ” yazar Onu ” 1 ” Yazın ve Kaydedin.

Tüm İşlem Bu Kadar. Herkese Bol QSO lar Dilerim 73​​​​​

alıntıdır.

TB1TFO

Amateur Radio Operator, Astronomer for GNU

%d blogcu bunu beğendi: